winlogon.exe nedir?sizin başınızada gelebilir. Çözüldü

winlogon.exe nedir?sizin başınızada gelebilir. Çözüldü

arkadaşlar bu sorun çok önemli bu exe dosyası virüs bilgisayardan kaldırılmıyo Kaspersky_Internet_Security_6[1]. tarama yapıyorum virüs olarak görüyor.bu dosya silinmiyor ve kapatılmıyor.virüs programıyla karantinaya alıyorum bu seferde bilgisayar açılmıyor.açılırgibi yapıyor tekrar başa dönüyor bu virüs mesajla geliyormuş dün akşamdan beri bu 3.format çekişim bu olayı nasıl çözebilirim cevabınızı bekliyorum.

Açıklama :

winlogon.exe dosyası Windows login manager. It handles the login and logout procedures on your system. Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli çalışması için kaldırılmamalıdır.
Tavsiye :

winlogon.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.
Yazılımcı :Microsoft Corp.

Winlogon.exe oncelikle windows isletim sistemlerinde ( bunlar Win xp, Vista veya Win 7 olsun ) isletim sisteminin acilista bizden sordugu sifre veya parola ekrani altinda calisan uygulamandir.

winlogon.exe nedir?
winlogon.exe nerede bulunur?
winlogon.exe virusmudur?

Winlogon.exe nedir?

Winlogon.exe uygulamasi isletim sistemine girisimiz sirasinda bizden sorulan kullanici adi veya sifresinden tutunda bilgissayarimizi kapatirken veya yeniden baslatma islemini gerceklestirdigimiz islemleri yurutulmesini saglayan islem turudur.

Winlogon.exe nerede bulunur ?
Winlogon.exe dosyasini istemin siteminizin Windows / system 32 klasorunun altinda bulunmaktadir. Goruntulemek icin bilgisayarimizda oncelikle Windows + R tusu kombinastyonu ile calistir secenegini aciyoruz ve daha sonra komut satirina

C:WindowsSystem32

yazarak tamam dedigimiz zaman burada goruntuleyebiliriz.
Winlogon.exe virusmudur ?
winlogon.exe kesinlikle virus degildir fakat virus yayan programlar ve kisiler bu klasor saldiri duzenleyerek bilgisayariniza zarar verebilirler bunun icin virus olup olmadigini oncelikle Windows Gorev Yoneticisi penceresini actigimiz zaman burada bulunan Islemler bolumunde birden fazla winlogon.exe uygulamasi var ise virus olma olasiligi yuksektir. bunub icin te winlogon.exe uzerine sag tiklayarak Dosya Konumunu Ac`i seciyoruz ve calisma alaninin tam olarak yerini bulmus oluyoruz.

alıntı: mehmet incesu