Patron Forum notebook pc  driver download

Bilgisayarı CD'den başlatılacak şekilde yapılandırma
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 59 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 1,824
Kıdem: Mar 2009

ejvbbo.gif
Bilgisayarı CD'den başlatılacak şekilde yapılandırma
Bazı bilgisayarlarda, CD-ROM sürücüde bilgisayarı başlatma işinde kullanılabilecek bir CD algılandığı zaman, CD'den başlatma seçeneği otomatik olarak sunulur. Bilgisayarınız bu türden ise, CD-ROM sürücüsünde böyle bir önyükleme CD'si varken bilgisayarı başlattığınızda "CD'den başlatmak için bir tuşa basın" iletisini görürsünüz Bilgisayarınız bu türden değilse, bilgisayarınızın BIOS'unun (temel giriş/çıkış sistemi) ayar programını kullanarak bilgisayarınızı CD'den başlatılacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmaktadır:

Bilgisayar başlarken "setup" (ayar) bölümüne girmek için hangi tuşa basmanız gerektiğini bildiren kısa bir ileti gözünüze çarpacaktır. Örneğin, bazı bilgisayarlarda şöyle bir ileti vardır:  Press DELETE to enter setup (Ayar bölümüne girmek için DELETE tuşuna basın).
Bilgisayarınız başlarken bu tür bir ileti göremiyorsanız, başlatma sırasında sık kullanılan aşağıdaki komut tuşlarına basmayı deneyin:

DELETE
F1
F2
Önce F3, sonra F2
F10
CTRL+ALT+ESC
CTRL+ALT+S
ESC
Başlatma sırasında bazı resimler görüntüleniyorsa, ESC tuşuna tekrar tekrar basın, resim gider; böylece BIOS ayarına girmek için basılacak doğru tuşu belirten iletiyi görebilirsiniz.

İletiyi gördüğünüzde, hemen belirtilen tuşa basın. Bir veya daha fazla ekrandan oluşan, DOS sistemine benzer bir programa girersiniz. Bu programda büyük olasılıkla fareniz kullanım dışı kalacaktır. BIOS programlar birbirinden çok farklı olabilir, ancak siz "Boot order" (Önyükleme sırası) veya buna benzer bir seçenek arayın.
Önyükleme sırasını, bilgisayar sabit diskten önce CD'den başlatılacak şekilde değiştirin.

anahtar kelimeler:bilgisayarı cd den başlatma,bilgisayarı dvd den başlatma,açılışta cd den başlatma,cd den boot etmek,bilgisayarı cd'den başlatılacak şekilde yapılandırma,bilgisayarı cd den başlatamıyorum,bilgisayarı cd den başlatma program,bilgisayarı cd den başlatma resimli,açılışta cd den başlatma,pc yi cd den başlatma,award bios cd den başlatma,cd den boot etmek,bilgisayarı cd den başlatma,bilgisayarı cd romdan başlatmak,ibm bilgisayar cd ile nasıl başlatılır,bilgisayar cd den nasıl başlatılır,cd den boot etmek

(Son Düzenleme: 03-25-2012, 01:21 PM, Düzenleyen: thepatriot.) .
Konu: 408
Kıdem: Jan 2007

tşk ederim ThePatriot kardeşim ellerine saglık Smile

.
Konu: 1,824
Kıdem: Mar 2009

YiTiKGeNÇ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:tşk ederim ThePatriot kardeşim ellerine saglık Smile

sağol kardeşim

.
Konu:

tşkler paylaşım için

.
Konu: 0

şimdi anladım format atmadan once bıos ayarlarını yapıp atcaz dımı cook saoll yha faydalı oldu

.
Konu:

Wink

.
Konu: 0

yha arkadaslar bulamadım acer aspıre 5715z nın bıos ayarlarını bulamadım bılgısayar baslarken f2 setur yasıo basıo ama ıngılısce ıngılızce bılee bıosu bulamadım bırınız yardım edın bugun format atcam bana acıklamalı yol gosterıcı bısekılde anlatırmısınız lutfen

.
Konu:

kardeşim bilgisayarı resetle DELETE tuşuna bas f2 olmuyorsa bios'a girersen yukarıdaki anlatımdaki gibi yapabilirsin

.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgisayari otomatik kapatma komutu 'S3DD4R 6 8,998 06-10-2008, 09:30 PM
Son Yorum: thepatriot
  Bilgisayarı en yeni iyi yapılandırmayla başlatmak için escape 3 5,134 04-17-2008, 04:42 PM
Son Yorum: By_ShadoW
  Bilgisayarı güvenli modda başlatmak için escape 2 4,886 04-14-2008, 10:05 PM
Son Yorum: E$GU G@LBÝ

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.