Değerlendir:
  • 132 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACER - Ürün Kurtarma, Yeniden Yükleme Çözümleri
Yazar Mesaj
escape Çevrimdışı
мєнмєт
Forum Sahibi

Rep Puanı: 108
ACER - Ürün Kurtarma, Yeniden Yükleme Çözümleri
Değerli Üyemiz,

Ürün kurtarma CD’ si ve yeniden yükleme alternatif yöntemleri aşağıda sıralanmıştır.

Bir Recovery (Kurtarma) CD si oluşturmak: Windows ortamında masaüstünde yer alan Acer eManager kısayolu tıklanarak açılaan menüden Acer eRecovery seçeneği yardımı ile geri yükleme CD leri oluşturulabilir. İşletim sistemini ve sürücüleri yeniden yüklemek gerektiğinde bu CD kullanılarak sistem hard diski imaj alındığı konumuna geri döndürülebilir.

eRecovery yardımı ile System Recovery yapmak: Fdisk ve benzer uygulamalar ile hard diskteki bölümler silinmemiş ise, boot (açılış) esnasında ALT+F10 (ALT ve F10) tuşlarına beraberce basılıp Recovery menüsüne ulaşılarak System Recovery (sistem geri yükleme) işlemi yapılabilir.

İşletim sistemi kurup destek sitesinden sürücüleri indirmek: Notebookun altında yer alan Lisans Key yardımı ile herhangi bir Windows kurulum CD ‘sinden işletim sistemi kurularak http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html sitesinden indirilen aygıt sürücüleri yüklenebilir.

NOT: Bu işlemler yapılırken karşılaşılaan tüm Şifre (Password) değerleri şayet kullanıcı tarafından değiştirilmemiş ise “000000” (altı adet sıfır) dır.

DİKKAT !!!
Değerli üyemiz,
Acer Inc. müşteri memnuniyeti açısından üretmiş olduğu yeni ürünlerin işletim
sistemlerinde bir sorun olduğu zaman yeniden fabrika çıkış durumuna geri yüklemek
için daha önceden verdiği işletim sistemi, driver ve uygulama CD’lerini vermek yerine
bilgisayarın sabit diskinde gizli bir bölüm oluşturup buraya bilgisayarın fabrika
varsayılan imajını koyarak müşterinin yeniden yüklemeye ihtiyaç duyması halinde bunu
kullanarak daha hızlı, doğru ve güvenilir bir yükleme yapmasını amaçlamıştır. Acer
eManagement, eRecovery gibi yazılımları kullanmak suretiyle bilgisayarınızı fabrika çıkış
durumuna geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, istenildiği takdirde bu imaj müşteri tarafından
CD’lere veya DVD’ye yazdırılabilmektedir. Bunun için, bilgisayarınızı ilk çalıştırdığınız
zaman size geri yükleme CD seti hazırlamak isteyip istemediğinizi soran bir iletişim
kutusu gelir ve devam ederseniz sizin için geri yükleme CD setini oluşturur. Bu
aşamada oluşturmak istemeyip daha sonra oluşturmayı düşünürseniz Acer eRecovery
uygulamasını çalıştırıp bu uygulama içinden bu geri yükleme CD setini oluşturabilirsiniz.
Fabrika Varsayılan Geri Yükleme CD Oluşturmak için ;
1. Windows XP yi çalıştırın.
2. Acer eRecovery uygulamasını çalıştırmak için <Alt>+<F10> a basın.
3. Devam etmek için parolayı girin. Varsayılan parola altı tane “000000” sıfırdır.
4. Acer eRecovery penceresinde, “Recovery settings” seçin ve “Next” e tıklayın.
5. Recovery settings penceresinde, Burn image to disk” seçin ve “Next” e
tıklayın.
6. “Burn image to disk” penceresinde, “01. Factory default image” seçin ve
“Next” e tıklayın.
7. İşlemi tamamlamak için ekrana gelen talimatları takip edin.
* Sistem geri yükleme işlemi sabit diskinizdeki tüm bilgileri sileceği için bu işleme başlamadan önce
lütfen bilgilerinizin yedeğini CD,DVD vb.. bir medyaya kopyalayınız.
* Eğer geri yükleme CD’sini oluşturmaz ve geri yükleme ihtiyacı duyarsanız lütfen en yakın yetkili
teknik servis noktasına baş vurunuz. Bu işlem garanti kapsamına girmediği için servis
tarafından ücret talep edilebilir.

sitemiz üzerinden recovery dvd ve cd temin etmek istiyorsanız aşağıda ki linki tıklayınız:
http://www.patronforum.com/forum/showthr...?tid=14098

anahtar kelimeler: acer recovery cd,acer recovery dvd,acer recovery,acer geri yükleme,acer kurtarma,alt f10,alt f10 ile kurtarma,acer geri yükleme çözümleri,acer destek,acer driver,acer support,acer recover cd,asus recovery dvd.hp recovery.recovery dvd
(Bu Mesaj 04-27-2009 04:02 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : thepatriot.)
05-24-2007 10:56 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
burhan_1453_ Çevrimdışı
Üye
Üye

Rep Puanı: 0
RE: ACER - Ürün Kurtarma, Yeniden Yükleme Çözümleri
tşk ederim elinize sağlık Smile
12-13-2007 01:29 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ibutun Çevrimdışı
Üye
Üye

Peki bişey sorcam ben bu laptopu aldığımda cd flana çıkamdı ama içersinde Recovery devamlı kayıt altında değil mi? Ben format atmak istediğimde Recovery den bunu yapabilirim illa cd yazmama gerek yok değil mi? Çünkü Ben laptopu aldıktan sonra birsürü işlem yaptım yok programlar yukledim, oyun yukledim, internete falan girdim belki trojan virus te olabilir bildeSmile)) Yani ben şimdi recovery cd si oluştursam bu yuklediklerimde o cd ye atılırmı? TAm ben bu olayları bilmiyorum açıklama yaparsanız sevinirim...
12-27-2007 04:28 PM
escape Çevrimdışı
мєнмєт
Forum Sahibi

ibutun Yazılan:Peki bişey sorcam ben bu laptopu aldığımda cd flana çıkamdı ama içersinde Recovery devamlı kayıt altında değil mi? Ben format atmak istediğimde Recovery den bunu yapabilirim illa cd yazmama gerek yok değil mi? Çünkü Ben laptopu aldıktan sonra birsürü işlem yaptım yok programlar yukledim, oyun yukledim, internete falan girdim belki trojan virus te olabilir bildeSmile)) Yani ben şimdi recovery cd si oluştursam bu yuklediklerimde o cd ye atılırmı? TAm ben bu olayları bilmiyorum açıklama yaparsanız sevinirim...

içerisinde herhangi bir cd nin çıkmaması normal. recovery bölümü hdd içinde mevcut.
cd ile kesinlikle herhangi bir kurulum yapmayınız.

yine aynı şekilde e-recovery programını kullanarak recovery cd si de oluşturabilirsiniz. hddniz tamamen silindiğinde bu cd ile kurulum yapabilirsiniz...

recovery cd sini ürünü ilk aldığınız gün yapmanız şimdi yapmanız önemli değil. sadece yaparken factory default yazanı seçin.

nasıl kurulacağı da zaten yukarda anlatılmaktadır.
(Bu Mesaj 07-24-2008 08:17 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : thepatriot.)
12-27-2007 05:27 PM
thepatriot Dışarıda
PatroN
Forum Sahibi

Rep Puanı: 120
takıldığınız tüm soruları eksiklikleri bize burdan yazabilirsiniz.
02-19-2008 10:56 PM
yakamoz5353 Çevrimdışı
Üye
Üye

slm arkadaşlar bende acer 5920g var ben buna xp yüklerken kurtarma bölümünü sildim ve tekrar vista yükledim ama bazı özellikleri çalışmadı sizden bana kurtarma orijinal cd varsa bu siteye veya mailime atarsanız sevinirim mapavrili2005@hotmail.com
06-03-2008 09:40 PM
escape Çevrimdışı
мєнмєт
Forum Sahibi

yakamoz5353 Yazılan:slm arkadaşlar bende acer 5920g var ben buna xp yüklerken kurtarma bölümünü sildim ve tekrar vista yükledim ama bazı özellikleri çalışmadı sizden bana kurtarma orijinal cd varsa bu siteye veya mailime atarsanız sevinirim mapavrili2005@hotmail.com

mail adresi yerine özel mesajla adresinizi gönderin. cd yi adresinize gönderebilirim.
06-04-2008 09:41 AM
cemaI Çevrimdışı
Üye
Üye

Arkadaşlar,

Kardeşimin bilgisayarındaki (Acer aspire 5720G) Vista işletim sistemi açılmaz duruma gelmişti, ne kadar uğraştıysam olmadı ve düzeltmek için tek yol olarak fabrika ayarlarına dönmek kaldı. Fakat C sürücüsünde bazı önemli dosyaları kurtarmak gerektiğinden diğer sürücüye Pardus işletim sistemi kurdum (bahsettiğim recovery bölümü değil). Bu şekilde önemli dosyaları kurtarmayı başardık, fakat bu sefer de Recovery çalışmaz oldu. Fabrika ayarlarına dönmek istediğimde D2D\Images\ klasöründe gerekli dosyalar bulunamıyor mesajı veriyor.

Recoveryi kurtarmak için ne yapmamı önerirsiniz? Ya da kurtarabilir miyim? :S
10-25-2008 02:11 PM
thepatriot Dışarıda
PatroN
Forum Sahibi

cemaI Yazılan:Arkadaşlar,

Kardeşimin bilgisayarındaki (Acer aspire 5720G) Vista işletim sistemi açılmaz duruma gelmişti, ne kadar uğraştıysam olmadı ve düzeltmek için tek yol olarak fabrika ayarlarına dönmek kaldı. Fakat C sürücüsünde bazı önemli dosyaları kurtarmak gerektiğinden diğer sürücüye Pardus işletim sistemi kurdum (bahsettiğim recovery bölümü değil). Bu şekilde önemli dosyaları kurtarmayı başardık, fakat bu sefer de Recovery çalışmaz oldu. Fabrika ayarlarına dönmek istediğimde D2D\Images\ klasöründe gerekli dosyalar bulunamıyor mesajı veriyor.

Recoveryi kurtarmak için ne yapmamı önerirsiniz? Ya da kurtarabilir miyim? :S

açılan vista işletim sisteminden kurtarma dvd si oluşturup tekrar kurulumu o dvd den yap. eski haline gelir.
10-25-2008 02:58 PM
cemaI Çevrimdışı
Üye
Üye

ThePatriot, vista çalışıyor olsa zaten hiç derdim olmayacaktı Sad Başlangıç hatası verip duruyor. Düzeltmeye çalıştığımda da olmuyor.

Fakat komut ekranından X: (recovery partisyonu) içerisinde D2D32.exe'yi çalıştırdım. Normalde alt+F10 yaptığımda açılmıyor, Pardus giriş ekranında seçtiğimde de açıldığı halde çalışmıyordu. Ama yine hata verdi.

Acaba bir vista cd bulup CDden kursam olur mu? XP ile denemiştim ama harddiski görmediğinden kuramamıştım.
(Bu Mesaj 10-25-2008 05:18 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : cemaI.)
10-25-2008 05:17 PM
thepatriot Dışarıda
PatroN
Forum Sahibi

cemaI Yazılan:ThePatriot, vista çalışıyor olsa zaten hiç derdim olmayacaktı Sad Başlangıç hatası verip duruyor. Düzeltmeye çalıştığımda da olmuyor.

Fakat komut ekranından X: (recovery partisyonu) içerisinde D2D32.exe'yi çalıştırdım. Normalde alt+F10 yaptığımda açılmıyor, Pardus giriş ekranında seçtiğimde de açıldığı halde çalışmıyordu. Ama yine hata verdi.

Acaba bir vista cd bulup CDden kursam olur mu? XP ile denemiştim ama harddiski görmediğinden kuramamıştım.

partitionlar bozulduğu için recovery i unut. orjinal vista kurmak istiyorsan herhangi bir vista cd ile kurulumu yapabilirsin. kurarken sana soracağı ürün anahtarını notebook un arka kısmından doğruca yaz. driverları yukarda verdiğimiz linkte bulabilirsin.

ama xp de kurabilirsin şu başlığı incelersen sana yardımcı bilgilerin hepsi orda http://www.patronforum.com/forum/showthr...p?tid=8488
10-25-2008 05:40 PM
thepatriot Dışarıda
PatroN
Forum Sahibi

Windows Vista Kurtarma Diski

Son zamanlarda alınan masa üstü ve diz üstü bilgisayarlar ile birlikte Windows Vista varsayılan işletim sistemi olarak gelmekte, fakat yine bir çok bilgisayar üreticisi varsayılan olarak Windows Vista işletim sistemini yüklemelerine rağmen orjinal Vista DVD’sini kullanıcılarına vermek yerine kendi hazırladıkları özel kurulum ve kurtarma içeren DVD leri vermekteler. Üreticilerin verdiği bu özel kurulum ve kurtarma içeren DVD ler ise işletim sisteminizin başına bir iş geldiğinde işletim sistemini ve verilerinizi kurtarmak yerine bütün verilerinizi silerek yeni kurulum yapmaktalar.

Neosmart Technologies, bilgisayar ve dizüstü üreticilerinin vermiş olduğu kurtarma disklerinde yer almayan ve orjinal Windows Vista DVD lerinde yer alan Windows Vista Kurtarma Merkezini, boot edilebilir halde Vista Kurtarma Diski oluşturulmasına olanak sağlayan imaj dosyasını sitesinden duyurdu.

Windows Vista Kurtarma Diski ISO Dosyası (120Mb)

http://neosmart.net/blog/2008/windows-vi...-download/
(Bu Mesaj 10-25-2008 05:55 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : thepatriot.)
10-25-2008 05:52 PM
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  acer 5710g de sistem geri yukleme sorunu metyn9999 6 4,519 07-12-2008 03:23 PM
Son Mesaj: thepatriot

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir
Konya Akınsoft Bayii DMCA.com
Konya Akınsoft Bayii