Değerlendir:
  • 50 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gizli olan dosyaları gösterme görünmeyen dosyaları gösterme attrib komutunu kullanma
Yazar Mesaj
escape Çevrimdışı
мєнмєт
Forum Sahibi

Rep Puanı: 108
Gizli olan dosyaları gösterme görünmeyen dosyaları gösterme attrib komutunu kullanma
arkadaşlar merhaba...
Usb belleğinizde,hardiskinizde, hafıza kartınızda dosyalar gizli hale gelmiş onların varlığından haberiniz var ama bir türlü normale çeviremiyorsanız bu yazı tam size göre...
son günlerde yaygın olan bir virüs dosyalarımızı gizli hale getirip sistem dosyası haline sokuyor..buna çözüm ise çok basit:

başlat >> çalıştır'dan cmd yazarak komut istemini açın
dosyaların gizli olduğu klasör ismini yazın iki nokta koyup enter a basın.(yani flash belleğiniz hdd nizizn adresi bu f: olabilir g: olabilir e: olabilir) "örnek d: f: g:" ardından oraya aşağıda tırnak içinde bulunan kodu yazın ve arkanıza yaslanın dosyanın boyutuna göre biraz xaman alır.

attrib /d /s -h -r komutu ile bulunduğun klasör ve altındaki tüm dosya ve klasörlerin salt okunur ve gizli özniteliğini kaldırabilirsiniz...

şöyle bir sorunla karşılaşırsanız:

"Sistem Dosyası sıfırlanmıyor"
kodu şöyle yazın:
lazım olan arkadaşlar için komut attrib /d /s -h -r -s

bu işleri yaptıktan sonra dosyalarınızı geri geldiğini göreceksiniz.

kolay gelsin

kaynak: mehmet incesu

anahtar kelimeler:attrib,attribb kullanımı,gizli dosyaları göstermek,gizli dosyaları gösterme programı,gizli dosyaları gösterme regedit,gizli dosyaları gösteren program,gizli dosyaları açma,gizli dosyaları göremiyorum,gizli dosyaları göstermiyor,gizli dosyaları gösteremiyorum,gizli dosyaları gösterme programı,gizli dosyaları göster program,gizli dosyaları göster programı,gizli dosyaları göster indir,sistem dosyasını normale çevirmek,gizli dosyaları göstermeme sorunu forum,gizli dosyaları görüyorum,gizli dosyaları göstermeme problemi,gizli dosya gösterme sorunu,gizli klasör problemi
(Bu Mesaj 10-05-2012 03:00 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : thepatriot.)
11-23-2010 05:59 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Gizli dosyaları göster özelliğini çalıştıramıyorum escape 2 2,956 08-31-2008 03:11 AM
Son Mesaj: NMS
  Gizli ve Salt Okunur klasörler i gösterme thepatriot 1 5,622 04-18-2008 10:48 AM
Son Mesaj: E$GU G@LBÝ

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Konya Akınsoft Bayii DMCA.com
Konya Akınsoft Bayii